Hakkımızda

Hakkımızda- Alfacom - Avaya, IP Telefon, Video Konferans, IP Santral

Avaya firmasının, bünyesine Nortel Kurumsal Çözümler’i katmasından sonra  Alfacom her iki firmanın da ürünlerinin ve hizmetlerinin birleştiği yeni yol haritası sınırları dahilinde müşterilerine geniş  ürün yelpazesiyle yenilikçi çözümler sunabilen bir yapıya kavuşmuştur.

Daha önce uzun yıllar Nortel Netaş’ın önemli ve katma değeri yüksek projelerinde yer alan Alfacom, bu yeniden yapılanma sonrasında Avaya’nın açık standartlı, iletişim tabanlı iş sistemleri ile verimli ve gerçek zamanlı iletişim vizyonuna uygun  olarak müşterilerinin başarısını hedefleyen akıllı çözümler üreten, devreye alan ve servisini veren çözüm ortağı olarak faaliyetlerine devam etmektedir. 

İş uygulamalarını telefon sistemleriyle bütünleştiren Alfacom, birbirlerinden bağımsız ortaklıklardan güçlü bir ekosistem yaratma düşüncesini, güçlü bir pazarda bulunma stratejisiyle birleştirerek sesi yeniden tanımlamakta ve bilgi-bilişim sistemleri ile telefon arasındaki engelleri ortadan kaldırmaktadır.

Alfacom, ileri bir vizyona dayanan yaklaşımıyla kurumsal alanda AVAYA sistemleri ile iş süreçlerini kısaltan yeni nesil teknojileri müşterilerinin kullanımına  sunmaktadır. Bu kapsamda sunulan çözümler arasında tümleşik ses, veri, görüntü sistemleri, Avaya Aura Serisi SIP temelli iletişim platformları, Nortel Meridian ve CS1000 serisi telefon santralları, KOBİ’lere yönelik küçük ölçekli IP PBX sistemleri, IP Telefonu, Avaya Aura Çağrı Merkezi sistemi ve uygulamaları,sunucu üzerinde çalışan Asterix tabanlı çağrı merkezi ve IP PBX sistemleri, WLAN ve  DECT Telsiz Telefon sistemleri, fiber optik kazı ve kablolama çalışmaları, yapısal kablolama, Yerel Alan Ağı,Geniş Alan Ağı donanımları, video konferans sistemleri gibi akıllı çözümler bulunmaktadır.

Şirketimiz Alfacom, ilk ticari faaliyetine Nijerya’da 2000 yılında Alphacom Communications Limited olarak başlamıştır. O dönemde  kurulan firmanın ilk misyonu büyük petrol ve gaz endüstrilerinin telekomünikasyon sistemlerinin satışı ve sonrasında servis hizmetleri vermek olmuştur. Alphacom, gelişen süreçte kurumsal alanda her türlü telekomünikasyon, Yerel ve Geniş Alan Ağları (LAN/WAN), transmisyon teçhizatları  ile uygun çözümü oluşturan ve  oluşturulan çözümün satış sonrası servis faaliyetlerinin yürütülmesini rahatlıkla başaran bir firmaya dönüşmüştür.

Edinilen deneyimi aynı zamanda  Türkiye’de değerlendirmek amacıyla 2004 yılında Alfacom Komünikasyon Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. kurulmuştur.

Telekomünikasyon sektöründeki deneyimini  IP PBX, IP Telefon, IVR, WFM ve ses kayıt sistemleri üzerinde geliştiren ayrıca tüm bunların bir arada yer aldığı Çağrı Merkezi  gereksinimleri için AVAYA sistemleri ile uygun çözümü oluşturan ve  oluşturulan bu çözüm için kendi ekibiyle destek hizmetlerini sunabilen bir çözüm ortağı pozisyonuna yükselmiştir. Firmamız AVAYA ile Teknik Servis Anlaşması’na sahip bir servis yapısı kurarak müşterilerinin servis gereksinimlerini en üst düzeyde karşılamaktadır. Alfacom, teknik anlamda Avaya sertifikalı olan bir ekibi her an hazır bulundurmaktadır.

Alfacom, Amerikan Systems Registrar tarafından denetlenip ISO 9001-2000 sertifikasına sahip bir firmadır