Hakkımızda

Şirketimiz Alfacom, ilk ticari faaliyetine Nijerya’da 2000 yılında Alphacom Communications Limited olarak başlamıştır. O dönemde kurulan firmanın ilk misyonu büyük petrol ve gaz endüstrilerinin telekomünikasyon sistemlerinin satışı ve sonrasında servis hizmetleri vermek olmuştur. Alphacom gelişen süreçte kurumsal alanda her türlü telekomünikasyon, Yerel ve Geniş Alan Ağları (LAN/WAN), transmisyon teçhizatları ile uygun çözümü oluşturan ve oluşturulan çözümün satış sonrası servis faaliyetlerinin yürütülmesini rahatlıkla başaran bir firmaya dönüşmüştür.

Edinilen deneyimi aynı zamanda Türkiye’de değerlendirmek amacıyla 2004 yılında Alfacom Komünikasyon Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. kurulmuştur.

Telekomünikasyon sektöründeki deneyimini IP PBX, IP Telefon, IVR, WFM ve ses kayıt sistemleri üzerinde geliştiren ayrıca tüm bunların bir arada yer aldığı Çağrı Merkezi gereksinimleri için uygun çözümü oluşturan ve oluşturulan bu çözüm için kendi ekibiyle destek hizmetlerini sunabilen bir çözüm ortağı pozisyonuna yükselmiştir.

Ayrıca IP sistemin kullanılmasına imkan sunan müşterilerinin yapısal kablolama, kablosuz erişim, zayıf akım konularındaki projelerine çözüm sunabilmek amacıyla marka bağımsız çözümler üretmektedir.

Firmamız ilerleyen dönemde kullanıcının her türlü teknolojik gereksinimlerine yenilikçi çözümler sunabilen bir yapıya dönüşmüştür.